Rekonstrukce Bytu - Praha, Vinohrady

Jestliže se do renovace bytu pustí muž mladé generace, který se nebojí svěřit do rukou designérů a zároveň se nebrání netradičním interiérovým prvkům, vznikne nadmíru pohodlné a stylové bydlení. Designér Ambience design se zaměřil na výběr materiálů i barevného řešení podlah, sanitárního zařízení, nábytku, koberců, okenních dekorací a obrazů. Do konceptu byl na přání klienta začleněn jeho oblíbený Glamour styl a červená barva.

 

Reference klienta


Moje osobní zkušenost s bytovým designem:
O myšlence najmout si bytového architekta jsem začal uvažovat ve chvíli, kdy jsem stál před kompletní rekonstrukcí bytu na Vinohradech.
Přes to, že se považuji za člověka, který má vkus a s rekonstrukcí z rodiny už mám také nějaké zkušenosti, začal jsem si hrát s nápadem, nechat si odborně poradit.
Prvotní reakce lidí z mého okolí, na záměr najmout si bytového architekta, byly přinejmenším rozpačité a typu: „Na co architekta, koupit nábytek a vybrat barvu stěn do pokojů si snad dokážeš sám.“ „Vždyť je to zbytečné utrácet za něco co si uděláš sám a lépe.“ nebo „Nenechal bych si zařídit byt podle vkusu někoho jiného.“ Většina námitek se nakonec ukázala jako scestná. Nejvíce mě potěšilo, když ti samí lidé, kteří můj názor zpočátku nepovažovali za správný, nakonec sami uznali, že výsledek rekonstrukce bytu pod vedením paní architektky rozhodně stál za to. Mně pak toto rozhodnutí ušetřilo peníze a hlavně hodně času.
S výběrem designérské firmy jsem začal na internetu, protože jsem ve svém okolí neznal nikoho, kdo by měl potřebné zkušenosti. Rozhodoval jsem se podle prezentace firem na webových stránkách a především podle fotografií z již realizovaných projektů.
Pokud se rozhodnete pro bytového designéra, radím udělat to co nejdříve, nejlépe než začnete s rekonstrukcí. Fáze rekonstrukce bytu se může zdát, že do bytového designu nepatří, ale není to tak úplně pravda. Ušetříte si spoustu práce, která by se musela dělat následně nebo zbytečně dvakrát. Zedníkům je již na začátku potřeba říci, u kterých stěn je potřeba udělat přípravu na tapety (stěny je potřeba mít zvlášť rovné a vyhlazené), kde je vhodné udělat přípravu na vestavěnou skříň, kde vysekat ve zdi niku pro poličku a hlavně jak rozmístit zásuvky, to vše i mnohem více už závisí na budoucím uspořádání interiéru a umístění nábytku.
Není pravdou, že designér zařizuje byt podle sebe. Je jen na vás, jak volnou ruku mu necháte. Já jsem měl již na začátku poměrně konkrétní představu, jak by měl byt ve finále vypadat. Proto prvním krokem, který jsem udělal, bylo, že jsem si na úvodní schůzku s paní designérkou přinesl spoustu obrázků interiérů a časopisů o bydlení a ujasnil si s ní moji představu o charakteru bytu, oblíbených barvách, materiálech a funkčních nárocích na bydlení. Následně mi byly zpracovány tři varianty interiéru, jak byt může vypadat. Vybral jsem si jednu variantu, na které jsme pak dále pracovali a rozváděli ji v detailech až do konkrétní podoby, se kterou jsem byl spokojen. Výsledkem byl ucelený charakter bytu, který působí kompaktním příjemným dojmem.
V průběhu spolupráce jsem ocenil, že se firma kompletně starala o zajištění, koupi a dopravu veškerého vybavení interiéru do bytu.
Pokud mám vyzdvihnout jen jednu věc na spolupráci se společností Homestaging, tak to byla velká flexibilita a maximální vstřícnost vůči klientovi, nejen ze strany paní designérky, ale všech jejích spolupracovníků, kteří se na projektu podíleli. Je to snad tím, že paní designérka většinu své profesní kariéry působila v zahraničí, což je znát na kvalitě poskytovaných služeb firmy.
Tímto děkuji všem, kteří se projektu mého bytu podíleli.