.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Interiér prvorepublikové vily, Praha 5

Ambience Design Prague

Výjimečný projekt pro výjimečnou dámu.

Je nám velkým potěšením moci se s vámi podělit o nevšední a pro nás neobyčejně obohacující projekt, na němž jsme měly možnost se podílet. 
A v čem tkví ona výjimečnost? V prvé řadě v samotné osobnosti majitelky krásné prvorepublikové vily.  V její odvaze začlenit do interiéru barvy a na naše poměry poněkud extravagantní vzory, v jejím skvělém vkusu a citu pro detail, v lásce k přírodě, zahradám i umění, jež vnímá coby součást vybavení domu, v její noblese…     
Při naší práci snad není nic příjemnějšího, než když majitel dokonale souzní se svým domovem, proto nás velmi potěšilo, že jsme právě my byly na základě doporučení osloveny a požádány o spolupráci. 
Jádrem interiéru, které bylo dané a z něhož jsme vycházely, byla okna i vestavěný nábytek v provedení světle béžového laku, starožitná komoda a psací stůl a designový kožený psací stolek. Vše elegantně doplněno dveřmi v odstínu světle hořčicové barvy.
Tématem číslo jedna byly hned zpočátku květinové vzory i barvy, z čehož jasně vyplynulo, že textilie zde budou hrát významnou roli.
Také jsme se s majitelkou domluvily na pořízení dvou až tří kusů art Deco starožitností.  To, že jsme doslova na stejné vlně, se nám potvrdilo ihned poté, co jsme náhodou narazily na unikátní anglický likérník. Na jeho koupi, na níž jsme se prakticky okamžitě shodly, navázaly ještě dva taburety.
Vzájemný soulad pokračoval i ve volbě nábytkářských firem. Vzhledem k tomu, že majitelka plně důvěřovala našim zkušenostem, rozhodly jsme se převážně pro české výrobce. Za všechny zmiňme firmu Polstrin, která dodala veškerý sedací nábytek.  Z její dílny pochází také námi navržené křeslo RHEA – „ušák“, které mělo mimo jiné v tomto projektu svou premiéru. 
Snad nejzajímavější část naší práce spočívala ve výběru uměleckých děl. I zde dala majitelka přednost českým umělcům. Noblesu naší klientky dokonale odráží tvorba nadané malířky Michaely Žemličkové, která jako jedna z mála na světě maluje unikátní technikou. Její obrazy jsou specifické tím, že jsou černobílé, provedené „jedním tahem“. Buď jde o černou linku, kreslenou tuží na bílém podkladu, nebo naopak bílou tuží na černém papíře. Michaela Žemličková maluje především pro ty, kteří vnímají jednoduché linky a témata jako něco mimořádného. Z původně zamýšleného jednoho obrazu bylo nakonec obrazů pět. A všechny překrásné.  
O celkové oživení interiéru se postarala dvojice abstraktních obrazů Lubomíra Drgáče, malíře, jehož domovem je Slovácko.
Skutečnou třešničkou na dortu jsou pak práce umělecké kovářky Christine Habermann von Koch, která splnila touhu a přání naší klientky a vytvořila mistrovská díla v podobě květinové lavičky na zahradě a ptačího motivu v interiéru.  
Naším přáním je, aby se majitelce, v námi navrženém prostředí krásně bydlelo. Tato vzájemná spolupráce v nás zanechala již natrvalo okouzlení a stopy příjemné melancholie, která se vlastně k nastávajícímu podzimu perfektně hodí.

 

Reference klienta

Ze spolupráce s Jitkou a se Zuzkou jsem byla velice okouzlena, jejich erudicí, přirozeným citem pro barvy a materiály a taktem při jednání s klientem. Tvořit s Vámi prostor pro můj každodenní život jsem vnímala jako koncert pro tři nástroje.

E. B.