.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Lavice v jídelně namísto židlí? Proč ne!

Většina z nás si pod pojmem jídelní lavice jistě vybaví bytovou kulturu 60. a 70. let minulého století, kdy byl tento, zpravidla červený, kus nábytku doslova hitem. V některých domácnostech nebo chatách jsou tyto jídelní lavice dokonce stále plně funkční.  Jídelní lavice se opět stávají nábytkovým trendem nejen v jídelnách a kuchyních.

Řešíte-li navíc nedostatek prostoru v kuchyni a u jídelního stolu vyžadujete pohodlí i přes nedostatek místa, pak jsou jídelní lavice to pravé pro Vás. Obzvláště máte-li více dětí, můžete elegantně vyřešit Váš zasedací pořádek.  Co se prostoru u stolu týče, jednoduchými počty lze dojít k jednoduchým závěrům. Průměrná židle má šířku 45cm, ke straně jídelního stolu postavíme dvě, přičemž manipulační prostor by měl být alespoň 30cm pro každou židli. To je dohromady 150 cm. Pokud bychom za tentýž stůl dali jídelní lavici v této délce, pak máme místo pro osoby tři.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

Jídelní lavice jsou však určeny pouze pro vyřešení nedostatku prostoru. Dokážou Vám pomoci i s opačným problémem. Máte příliš prostornou kuchyň či jídelnu?  Toužíte po útulnosti, přátelské atmosféře a nedaří se Vám jich docílit? Bojujete s neuspořádaným dojmem, kterým Váš jídelní kout působí?  Pak právě zde můžete kombinací jídelních židlí s jídelní lavicí dosáhnout originálního výsledku a opticky uceleného prostoru, k čemuž zároveň dopomůže použití různých barev, materiálů nebo vzorů.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

Lavice Dekado je typem nábytku, který, ačkoli je velice praktický, na běžném trhu chybí. Lavici je možné použít nejen ke kuchyňskému stolu, ale velice dobře vynikne i v obývacím pokoji nebo v halách a chodbách. Vyrábí se ve třech velikostech a ve 14 barvách čalounění.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

Lavice najdete v sortimentu internetové prodejny s interiérovým vybavením

Nebo si udělej si sám