.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Podzimní redesign obývacího pokoje s jídelnou

Před nedávnem jsme byli osloveni manželským párem, který si přál obměnu a oživení interiéru svého domu. Z mého pohledu to byla práce mimořádně příjemná a troufám si říci, že vedla k oboustranné spokojenosti.

Vzhledem k tomu, že rozpočet byl daný, jsme se s majiteli museli vypořádat s otázkou, které interiérové prvky zcela obměnit a které zachovat.  Dům z 80. let minulého století byl celkově laděn do retro stylu, což jsme se rozhodli částečně dodržet a ponechat některé, velmi zachovalé a vkusné kusy nábytku; ty jsme následně vhodně doplnili nábytkem novým.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

 

Před a Po


Výhled z obývacího pokoje je otevřen do zahrady, proto jsme se při výběru sedačky rozhodli nepoužít tradiční neutrální odstín potahové látky, ale zvolili jsme výraznou zelenou barvu, která tak navazuje na zahradní zeleň a zároveň celý prostor krásně prozáří a zateplí.

Původní televizní stolek pak doplňují dvě nové bílé komody v retro stylu.

 

ambience design praha blog
ambience design praha blog

 

Modernizaci a provzdušnění napomohla také výměna stávajících hnědých garnýží za bílé kolejničky, což navíc dokonale podtrhly luxusní lehounké záclony.

 

ambience design praha blog

 

Velký vyšívaný gobelín jsem se rozhodla zachovat s tím rozdílem, že jsem původní stříbrný rám barevně změnila na výraznou antracitovou, čímž jsme docílili příjemného kontrastu s bílou komodou.

 

ambience design praha blog

 

Také všechny ostatní obrazy zůstaly zachovány, ovšem bylo třeba zapracovat na jejich rozmístění do koláží tak, aby zapadly do celkového konceptu. U některých bylo rovněž důležité přerámování. Sami majitelé byli překvapeni, jak krásně může ladit zdánlivě nespojitelné a mne velmi těšilo, že mohu domu ponechat jeho historii a klientům interiérové doplňky, k nimž je váže citová vazba.

 

ambience design praha blog
ambience design praha blog

 

Teplá, decentní výmalba a doplňky v odstínech šedé a taupe kontrastují s dominantní zelenou sedačkou.

 

ambience design praha blog
ambience design praha blog

 

Spousta květin působila v prostoru neuspořádaně a tmavě… Odstraněním bílé policové stěny, sloužící jako předěl mezi jídelnou a obývacím pokojem, a větší části květin jsme docílili prosvětlení celého interiéru.

 

ambience design praha blog
 

Největší odměnou pro nás je spokojenost našich klientů z výsledkem naší práce. A zpětná vazba jako je tato nás vždy potěší :-)

 

„Poděkování paní Kobzové
   
S odchodem do důchodu, kdy jsme s manželem samozřejmě začali trávit  nepoměrně více času doma , jsem stále více získávala pocit, že by vyžadoval změnu i interiér našeho velkého rodinného domu. Dům jsme stavěli svépomocí koncem 80. let min. století a jeho zařízení od té doby nedoznalo výraznějších změn.

Protože nadešel i čas výmalby a   renovace parket v celém domě, nabízelo se   spojit  „nezbytné  s krásným“ a realizovat  zároveň  redesign interiéru poprvé  pod vedením bytového designéra. V obývacím pokoji jednoznačně  dosluhovala sedací souprava, bylo nutné pořídit minimálně i nový  jídelní stůl a židle, koberce a záclony v celém domě. V ostatních místnostech domu pak  zejm. změnit využití jednotlivých místností mj. i s ohledem na časté návštěvy a pobyt  vnuků.  Chtěli jsme i z finančních důvodů  co nejvíce stávajícího vybavení zachovat,  interiér celkově provzdušnit a odlehčit.  Jak jsme zjistili, ne každý bytový designér se věnuje i redesignu. Po delším pátrání na internetu jsme nakonec oslovili  paní Kobzovou a její společnost HomeStaging  -z jejích realizací  na nás dýchlo skutečné  teplo domova, navíc často využívala  propojení starého nábytku s novým.

A teď máme takovou realizaci za sebou i u nás doma. Nese nezaměnitelný rukopis paní Kobzové. Jak jsme si přáli,ve velkém  obývacím pokoji si stejně jako doposud spokojeně hoví naše stará bytová stěna a některé prvky nábytku ze 70. let min. století, doplněné o novou kvalitní sedací soupravu, nový jídelní stůl se židlemi a  nové komody . Umístění ve stěně  našlo krom jiného i křišťálové sklo po mamince a část našich stávajících obrazů, jen jinak a úžasně  seskupených.  Vyřazený nábytek z obývacího pokoje nepřišel nazmar,   na radu pí Kobzové našel uplatnění v místnostech v patře domu,  stejně jako starožitný nábytek, uložený dlouhá léta  na půdě.  I po účelné proměně a modernizaci interiéru domu   jsme obklopeni věcmi, na které jsme zvyklí a ke kterým se vážou naše vzpomínky. Jsme tu doma a cítíme se tu skvěle.

Za tento skvělý  pocit patří velký  paní Kobzové, energické a empatické ženě, která umí naslouchat  přáním svých klientů.   I při limitovaném rozpočtu  dokázala dle našeho názoru stvořit v domě  účelné  „krásno“a „teploučko“ s maximálním využitím původního vybavení v domě –od nábytku , lustrů, obrazů dokonce  až po dekorační polštáře.   Vždy vstřícná profesionálka, maximálně zaujatá projektem,okamžitě reagující na sebemenší podnět z naší strany.

Na jaře nás ještě čeká realizace proměny  kuchyně a předsíně –již od paní Kobzové navržených.

Díky Vám, milá  paní Kobzová, za mimořádně příjemnou a krásnou spolupráci.  

Manželé z Moravy“