.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Prvorepublikový RD dům po předcích

Majitelé krásného rodinného domu nás oslovili s požadavkem o návrh interiéru přízemí, do kterého chtěli začlenit obrazy a nábytek děděný z generace na generaci.
Když se v roce 1989 současný majitel nastěhoval do domu z roku 1923 po svých prarodičích, byla to ruina. V 5O. letech rodinu komunisté vyhnali a nastěhovali nové nájemníky, díky čemuž dům až do roku 1986 chřadl.
Klienti začali s rekonstrukcí, která probíhala několik let. Ze všeho, co se dalo zachránit, se rozhodli ponechat jen několik kusů starožitného nábytku po prababičce pocházejícího z období 1885 až 1925. Renovace se stala téměř přestavbou. Původní zůstalo jen schodiště a v některých místnostech parkety. Skoro všechno ostatní se dispozičně i esteticky měnilo.
Protože masivního starožitného nábytku zůstalo opravdu hodně, bylo pro nás oříškem čím začít, jak interiér domu odlehčit. Přibližně 15 větších i menších kusů nábytku a 18 obrazů, které mají pro rodinu velkou hodnotu, sami o sobě působily v interiéru těžce až muzeálně.
Vsadili jsme na pastelové odstíny bleděmodré a oranžové společně s navržením nových svítidel a výběrem moderních obrazů (více než 20 kusů), drobného moderního nábytku, kusových koberců a bytových dekorací.
Po odsouhlasení barevného schématu s klienty se projekt rozběhl a začal dostávat směr. Výsledek nakonec předčil jak očekávání našich klientů, tak i nás samotných.

Rodinný domek jsme postupně rekonstuovali , za posledních 15 let zůstaly původní jen některé především nosné zdi a opukové schodiště. Naštěstí jsme nepodlehli svodům doby a nezměnili např.tvar oken atd. Během postupné změny interiéru jsme zachovali některé kusy nábytku, které se nám líbily, a doplnili je nábytkem tehdy moderním, ale pořád jsme se snažili přizpůsobit – alespoň barvou – nábytku starému (tmavá nábytková stěna), ve vitrinách spousta skla a porcelánu… Musím přiznat, že výsledek byl průměrný a postupem času se náš interiér začal dost přesně podobat tomu, o čem se píše v časopisech o bydlení, že přesně tak např. obývací pokoj rozhodně  vypadat nemá…

V poslední době jsme již z našeho bydlení neměli dobrý pocit, a tak jsme se odhodlali k radikální změně. Modernizace. Naším záměrem bylo zkombinovat moderní a starý nábytek, který jsme tak chtěli zhodnotit.

 

Reference:

"Vše začalo výměnou kuchyně, kdy jsme zvolili absolutní kontrast – moderní jednoduchou linku v bílé lesklé barvě. To dopadlo velice dobře. Po několika pokusech vytvořit kombinaci moderního a dobového  stylu jsme ale dospěli k názoru, že nejsme schopni sami dovést náš původní záměr ke zdárnénu konci.

Začali jsme hledat inspiraci na internetu. Mezi mnoha a mnoha náměty nás nejvíce zaujal jeden  interiér bytu, který kombinoval starý a současný styl přesně podle našeho vkusu…Bylo to přesně to, co jsme hledali. Autorkou proměny tohoto bytu byla paní Jitka Kobzová. Přes toto jméno jsme se pak dostali na firmu Homestaging. Na jejich internetových stránkách jsme objevili další pro nás velice inspirativní náměty… a smluvili první schůzku. 
Nevěděli jsme, do čeho jdeme,  a  navíc s vědomím, že naprostá většina interiérů, které vídáváme v časopisech, nás moc neoslovuje…A také nám bylo jasné, že si nenecháme vnutit nic, co by bylo sice trendy pro návrháře, ale nám nic neříkalo…
Našeho projektu se ujmula přímo paní Jitka Kobzová. Hned při první návštěvě jsme se ale přesvědčili, že naše volby byla správná a naše obavy zbytečné.  Naprosto nás šokovala profesionalita v přístupu. Ani na chvíli jsme nezapochovali o tom, že to, co dělají , dělají proto, že je jejich práce opravdu  baví a že projektem opravdu » žijí ». 
Je  pravda , že řada nápadů, které jsme postupně dostávali, nás velice překvapila…byly na nás dost odvážné. Velice jsme ocenili možnost diskutovat o každém datailu, ale na základním konceptu jsme nic neměnili.
Po fázi potvzení objedavky jsme velice ocenili i možnost nechat si dodávat jednotlivé komponenty do firmy Homestaging, odkud jsme si pak zboží postupně odváželi, což nám ušetřilo spoustu času. Celé jednání a realizace se stala příjemným zážitkem.
Výsledek nás naprosto ohromil. Je to přesně to, co jsme podvědomě očekávali, ale nebyli schopni sami zrealizovat. Celý koncept vynikajícím způsobem zhodnotil dobový nábytek a dodal celému interiéru moderní šarm. Nezbývá než poděkovat paní Kobzové a jejím spolupracovnicím za vynikající práci, skvělý profesionální i osobní přístup. Vzhledem ke skvělému výsledku, počítáme s asistencí firmy Homestaging i v dalších projektech…náš syn už projevil přání modernizovat jeho pokoj..a tím to asi neskončí." Olga a Zdeněk