.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Služby interiérového designera a jejich cena

NA MÍSTĚ NENÍ OTÁZKA „co mě to bude stát?“, NÝBRŽ „jak mi budete své služby účtovat?“ To je totiž ta správná otázka. Některé televizní pořady o interiérech celý projekt realizace interiéru pojímají velmi nerealisticky. Nikde nevidíte zákulisí skutečné realizace a finanční transakce mezi klientem a designerem … Jak máte vlastně vědět, jak to všechno funguje? A na kolik vás vlastně přijde práce designéra?

Návrh interiéru je velmi komplexní a individuální záležitost a proto se ceny u každého projektu mohou lišit na základě rozsahu prací a jejich náročnosti. Když se nás potenciální klient zeptá, kolik u nás stojí návrh interiéru, je to příliš nejasná otázka. Vytváříme ceny tak, aby odpovídaly naší vynaložené práci a její kvalitě.

 

Jak pracujeme my, Ambience Design?

S klienty jsme v neustále v kontaktu a poskytujeme jim pomoc od začátku až do konce projektu. Od dodání pracovních výkresů ve fázi, kdy celý projekt vymýšlíme, přes nabídky dodavatelů až k realizaci a dodání všech produktů a služeb; výběrem vhodného vybavení vytváříme originální prostor, který odpovídá představám a požadavkům našich klientů.

Ceny za služby designera jsou účtovány samostatně, tedy odděleně od výdajů za zboží a služby

Dříve, než se rozhodnete spolupracovat s interiérovým designerem, měli byste si odpovědět na následující otázky:

 

1) Chcete, aby designer vytvořil pouze vizi a návrh?

Veškeré shánění produktů a služeb - najímání firem a dohled nad nimi, objednávání vybavení, řešení logistických otázek a případných reklamací – o to vše se budete starat sami? Jste tedy ochotni se na realizaci vašeho projektu osobně podílet tak, aby co největší část vámi investovaných prostředků šla na vybavení interiéru.

 

2) Vedle vypracování návrhu máte zájem o komplexní projekt na klíč, v rámci kterého budete jednat pouze s designerskou firmou a se všemi dodavateli budou jednat oni:

Vypracujeme harmonogram prací a koordinujeme všechny práce jednotlivých dodavatelů a subdodavatelů, kteří se na realizaci vašeho projektu podílejí. Pravidelně vás o průběhu těchto prací informujeme.
Po dokončení všech prací a dodání veškerého vybavení následují finální úpravy, po kterých je interiér připraven k předání.


Rozpočet projektu

Pokud je rozpočet na daný projekt realistický, nebo se blíží k reálným číslům, je naším úkolem, abychom klienta vedli ke správnému využití finančních prostředků.

Rozpočet klienta vyhodnotíme na základě jeho představ a nároků a v konečném důsledku buď s realizací prací za daných rozpočtových podmínek souhlasíme, nebo nikoliv. Popřípadě navrhneme jak s tímto rozpočtem pracovat a využít jej co nejefektivněji stanovením priorit, abychom investovanými prostředky dosáhli co nejlepšího výsledku.


Co je vlastně realistický rozpočet?

Stává se nám, že klienti nemají realistickou představu, kolik stojí vypracování návrhu interiéru a často ani kolik může stát samotné vybavení. Během seznamovací konzultace, kdy probíráme jednotlivé kroky návrhu a klademe otázky související s představami klientů, zjistíme, že jejich představy a nároky na realizaci projektu neodpovídají jejich plánovaného rozpočtu. Výsledkem pak bývá jejich zklamání. Ačkoliv si mnozí lidé myslí, že se designeři snaží „vytáhnout“ z klienta co nejvíce peněz, není to pravda. Vždy závisí na výběru designéra, kterého každý rozezná na základě portfolia a referencí z již odvedených projektů.


Jak poznat profesionálního designéra?

Profesionální designer si neúčtuje poplatek za počáteční konzultaci jednoduše proto, že na ní potřebuje projednat s klientem rozsah prací a získat představu o daném projektu. S klientem se setkává také proto, aby zjistil, jestli si jsou schopni vzájemně porozumět. Pozor na to když si designeři neúčtují nic za svůj návrh, právě zde máte co dočinění s prodejci určitého interiérového sortimentu ať už se jedná o nábytek, bytový textil či něco podobného. Tj. během seznamovací BEZPLATNÉ konzultace s profesionálním designérem neobdržíte žádné výkresy, vzorky, povrchové materiály, ani scénáře návrhů, jelikož to všechno vyžaduje spoustu času, plánování a tudíž spoustu práce.

Jsou za tím roky vzdělávání a zkušeností a proto jsou designéři placeni za svoji odbornou práci jako v kterékoliv jiné profesi.

Stalo se nám, že jsme strávili hodiny na úvodní konzultaci zdarma a předpokládali jsme, že výsledkem bude zakázka. „Klienti“ však využili pouze naše nápady a realizovali si je sami. Udělali jsme vlastně návrh, za který jsme nedostali zaplaceno.
Pokud od nás klient budete chtít konkrétní návrhy a konzultace menšího rozsahu, účtujeme si za tento typ služby poplatek hodinovou sazbu za konzultaci.

Máte-li otázky, pošlete nám je emailem info@ambiencedesign.cz rádi vám je zodpovíme nebo vám pomůžeme se zahájením prací na vašem novém projektu!

Ambience Design s.r.o. je firma poskytující komplexní služby v oblasti navrhování interiérů. Je to návrhářská společnost nabízející široký sortiment služeb od návrhu až po realizace rezidenčních a komerčních projektů.