.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Soukromé Wellness, Praha

Ambience Design Praha

Původně tmavé a nevlídné sklepní prostory jsme ve spolupráci se stavební firmou Správa řemesel s.r.o. proměnili na okázalé luxusní wellness pro soukromé užívání.

Požadavky investora:

Exkluzivní relaxační wellness v prvotřídní kvalitě, jehož součástí bude whirlpool, hammam, sauna s ochlazovacím bazénkem a velkorysou sprchou, společenská místnost s kuchyňským zázemím, šatna a začlenění vitráží ze sbírky investora.

Ve sklepních prostorách secesního domu se nacházely cihlové stěny, díky jejichž tmavé barvě působily prostory stísněně a pro relaxaci nevhodně. Rozhodli jsme se veškeré stěny omítnout a opatřit bílým nátěrem, což prostory oproti původnímu stavu opticky téměř zdvojnásobilo. Dominují zde zejména bílé a šedé tóny povrchů v kombinaci se zlatými a mosaznými prvky. Kontrast vytváří ořechová dýha a odstín navy blue.

Abychom dosáhli příjemného a pozitivního prostředí intimního wellness a podpořily dojem noblesy, kladli jsme důraz na výběr osvětlení, které nechá zapomenout na to, že se pohybujete ve sklepních prostorách.

Pečlivá volba materiálů, nábytku a dekorací se podílí na celkové atmosféře interiéru. Zlacené perforované dveře vedoucí do dvou hlavních místností wellness jsou zároveň světelnými obrazy, jejichž světlo se aktivuje pohybovým čidlem. Tyto dveře, stejně jako zlacené plastiky ve výklencích pocházejí z dílny Christine Habermann Von Hoch.

Při realizaci tohoto projektu jsme si splnili přání spolupracovat s firmou LaSvit, jejíž skleněná instalace tvoří dominantní solitér nad whirpoolem. Z typové produkce jsme pak vybrali lustry Neverending Glory od designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse.

Vstupní chodba a společenská místnost jsou nasvíceny svítidly s mosazným povrchem od španělského výrobce svítidel a nábytku CASTRO lighting. Špičkové nábytkové vybavení pochází od značek B&B Italia, Baxter, Munna, Ginger & Jagger, Illulian, Jonathan Charles Fine Furniture

Za zmínku stojí také ručně štípané a sestavené mozaiky od firmy Sicis, které zdobí prostor za whirlpoolem.

Přejeme majitelům ničím a nikým nerušenou relaxaci!

Průběh realizace