.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Úsporná rekonstrukce bytu z 30. let v Nuslích

ÚSPORNÁ REKONSTRUKCE BYTU Z 30. LET V NUSLÍCH

Ambience Design Praha

Současná podoba bytu muže v raném důchodovém věku vznikla po úsporné rekonstrukci jejímž záměrem bylo vytvořit optimální podmínky ke spokojenému životu. Byt nebyl od svého vzniku výrazněji upravován, jeho stav byl před rekonstrukcí ve špatné kondici.

Přáním klienta byl interiér zachován v původním dispozičním řešení, včetně kuchyňky v chodbě. Návrh měl být jednoduchý a čistý bez složitých detailů, které by mohli celou rekonstrukci prodražit.

Samotný byt o ploše 60 m2 se nachází v 1. patře činžovního domu ze 30. let a je součástí bloku bytových domů v klidné části Nuslí.

V bytě byla provedena celková rekonstrukce technických rozvodů. Vytápění karmou bylo nahrazeno stropními sálavými topnými panely. Nové jsou také rozvody vody a elektřiny. Změn se dočkala i toaleta a koupelna. Stěny i stropy jsme zbavili několika vrstev maleb. Repasovali jsme původní dřevěné dveře, parkety v obývacím pokoji, keramickou dlažbu v chodbě a podlahu terrazzo v koupelně. Při výběru náhradní podlahy v ložnici padla volba na vinyl v dekoru dub medový.

Ze starého bytu se vykřesal prosvětlený a vzdušný prostor. Materiálové a barevné řešení interiéru je postavené na kombinaci přírodních barev a dubového dřeva. Jednoduchý a vizuálně sjednocený interiér v přírodních barvách oživují žlutá křesla. Finanční limit se stal podstatným kritériem návrhu. Nová kuchyň zhotovena na míru působí daleko vzdušněji. Bílá barva pomáhá prostor opticky zvětšit. Abychom se vešli do plánovaného rozpočtu, šatní skříně a TV stolek jsme pořídili v obchodním domě Ikea.

Naším cílem bylo obnovit starší prvky bytu a vytvořit neutrální prostředí, které by se nabízelo jako prostor pro zabydlení. Šlo nám o prosvětlení bytu, ekonomicky přijatelné řešení a zachování domáckého prostředí starého domu. Původní byt tak příjemně prokouknul a přesto si zachoval původní ráz.

PŘED

PO

Reference klienta:

Celá rekonstrukce byla pro mě velmi dobrodružnou a - to mohu říct - velmi příjemnou etapou mého života. Rozhodování, zda do toho jít či ne, které předcházelo, bylo mnohem těžší. Firma Ambience design byla velmi vstřícná. Od začátku jsem cítil, že se na ni mohu spolehnout a že jí mohu věřit. Doporučení a sehnaní řemeslníci byli precizní, odpovědní a samostatní, dokázali ochotně a vlídně řešit i nejrůznější nečekané situace se sousedy v domě. Odvedená práce, včetně závěrečného dokončení, vybavení a dekorací bytu je úžasná a všechny mé známé, kteří byt znali, úplně ohromila. Je to prostě jiný, dokonalý byt, se zachováním původního ducha staré stavby. Mohu - a rád to dělám - upřímně doporučit!

Jiří Kadlec, Praha 4