.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Matrace SILENTNIGHT – spánek šitý na míru

Tajemství komfortu matrací Silentnight spočívá v celé řadě aspektů, především pak v jejich sladění s vaším tělem a jeho potřebami. Podstatné je, abyste se cítili uvolnění, aby matrace odňala zátěž z vašich kloubů a bránila tělo před přehřátím. Nabídka unikátních pružinových systémů zahrnuje exkluzivní systémy Miracoil, Mirapocket a Geltex, které poskytují zónovou oporu a zajišťují rovnoměrné rozložení váhy lidského těla.

Silentnight rovněž nabízí širokou škálu matrací s přírodními prodyšnými výplněmi, včetně hedvábí, jehněčí vlny či kašmíru, které umožňují volný pohyb vzduchu mezi vlákny a zabraňují přehřívání. Kontakt s jejich povrchem tak ve vás navodí dojem maximálního luxusu a pohodlí.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

Výběr matrace dle tvrdosti

Při výběru matrace je potřeba si uvědomit skutečnost, že neexistuje univerzální typ, neřídíme se žádnými normami. Každý z nás je individualita se svými vlastními požadavky a nároky. Ať už se rozdíly týkají tělesné konstituce, či zdravotních problémů (zejména bolestí páteře), je nejdůležitější vlastností postelové matrace udržet páteř ve správné poloze během spánku.  Z těchto důvodů se vyrábí různé druhy matrací s různými tvrdostmi.

Co je pohodlné pro jednoho, nemusí však být pohodlné pro jiného. Vzhledem k tomu, že naše těla mají různé tvary a velikosti, může se druh opory, kterou potřebujeme při spánku, značně lišit.

Má tvrdost matrace přímý vliv na kvalitnější a zdravější spánek? Tedy čím větší tvrdost, tím lepší spánek?

Zde musíme odpovědět, že nikoliv. Tvrdší matrace rovněž automaticky neznamená záruku kvality a trvanlivosti. Trvanlivost matrace (a pochopitelně i cena) vychází primárně z použitých materiálů a z procesu výroby. V tvrdé pěnové matraci není více pěny než v měkké, ani v tvrdé pružinové matraci není větší množství pružin. Nyní je opět na místě zdůraznit, že dobrá matrace je ta, která se dokáže správně přizpůsobit lidskému tělu, správně podepírá páteř a udržuje ji v přirozené poloze během spánku. Leží-li tak páteř například na příliš tvrdé nepoddajné podložce, není to dobře a je potřeba matraci změnit.


Gelové matrace GELTEX

Komfortní svrchní vrstva Geltex představuje inovativní směs extrémně elastického gelu a speciální pěny, která zaručuje bezkonkurenční prodyšnost, čímž chrání tělo před přehřátím. Poskytuje optimální oporu celému tělu, páteř je tak během spánku vyrovnaná. Matrace Geltex je nejlepším řešením vašeho komfortního spaní a představuje nejpokročilejší úroveň matrací se systémem taštičkových pružin společnosti Silentnight. Díky 3D deformaci má schopnost velice dobře rozkládat tlak, takže v průběhu spánku není narušen krevní oběh v jednotlivých částech těla, nedochází k přeležení a spánek je podstatně klidnější. Má výjimečnou tepelnou vodivost a zároveň schopnost akumulace tepla.

ambience design praha blog

Taštičkové matrace Miracoil a Mirapocket

Podstatou exkluzivní technologie Silentnight zvanou Miracoil (TM) je použití jediného dlouhého drátu, stočeného do stovek spirál, jež rozkládají zátěž rovnoměrně a mnohem efektivněji než standardní pružinové matrace.

Další exkluzivní technologie Mirapocket (TM) je založena na systému jednotlivých reaktivních pružin, jež jsou všechny uschovány v oddělených látkových taštičkách. Každá pružina absorbuje a rozkládá vaši hmotnost, tělo je tak podpíráno zónově. Zvolíte-li si zónovou oporu, kterou poskytuje technologie pružinových systémů Miracoil či Mirapocket, může se vaše páteř správně srovnat a dochází ke snížení tlaků, jež mohou mít za následek různé bolesti.

ambience design praha blog

V době alergií, exémů a oslabené imunity se zaměřujeme nejen anatomicky správnou podporu těla, ale také na užití testovaných, zdravotně nezávadných materiálů s nezbytnými vlastnostmi jako je prodyšnost, pružnost, pevnost a tvarová paměť. Abychom spali tvrdě a kvalitně, musí nám tělesná teplota v noci poklesnout. Horko vytvářené přehříváním v postelích má za následek tvorbu vlhkosti, kde se dobře daří různým druhům roztočů. Používání probiotik Purotex schválila alergologická společnost Velké Británie. Silentnight je přidává do příze svých látek, čímž vytváří pohodlnou prošívanou svrchní vrstvu matrací. Cílem je, aby matrace zůstaly hygienicky čisté. Každé vlákno má na sobě drobné mikrokapsle a kdykoliv matraci použijete, kapsle ihned začnou absorbovat vlhkost, čímž zabraňují množení bakterií a tvorbě plísní a zároveň eliminují hromadění roztočů. Prodyšný okraj v kombinaci s hypoalergenním polyesterem a mimořádně měkkým molitanem poskytují dokonalou plochu pro spánek.

Pružiny v propojených kapsách – systém taštičkových pružin se vytváří přeměnou oceli s vysokou pevností na jednotlivé pružiny, které se poté balí do vlastních kapes. Pružiny se ukládají do matrace buď strojově v řadách, anebo u dražších modelů ručně. Ruční prací je rovněž jejich přišívání. Tento postup se nazývá „hnízdění (ruční vkládání)“ a je velice náročný.  Matrace s taštičkovými pružinami v kapsách se skládá z pružin, které jsou jednotlivě chráněny vlastním materiálem. Společně jsou pak umísťovány dovnitř na okraj tyče držící je pohromadě; počet taštičkových pružin v matraci se pohybuje mezi 600, 800, 1000, 1200 1400, 1500 a 2000.

ambience design praha blog

Paměťová pěna

Tyto matrace vynikají svojí výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Díky velkým pórům je matrace dokonale provzdušněna a lépe odvádí vlhko a teplo. Jakmile si na paměťovou pěnu lehnete, začne reagovat na teplotu vašeho těla a formovat se podle jeho tvaru. Když vstanete, pěna se vrátí do své původní podoby; odtud pochází její název. Bonusem navíc je, že matraci nemusíte otáčet.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

Latexová pěna

Přírodní latex, „mléko“, pocházející ze stromu kaučukovníku (latinsky Hevea Brasiliensis), se zpracovává do plyšově měkké vrstvy. Latex zvyšuje účinek reakce pružin, napomáhá opoře vašeho těla a formování podle jeho tvaru. Tyto matrace jsou charakteristické vynikajícími ortopedickými vlastnostmi, elastickou, skvělou přizpůsobivostí a tvarovou stálostí. Latex je přirozeně hypoalergenní, latexové matrace od Silentnight jsou navíc okysličené tak, aby bylo zajištěno účinné provzdušnění. Vzhledem ke své mimořádné odolnosti se také nemusejí otáčet.

ambience design praha blog

Tvrdost matrace závisí na typu pružiny, druhu použité výplně a na samotné konstrukci. U každé matrace se v popisu uvádí stupeň její tvrdosti. Tvrdé a velmi tvrdé matrace jsou často uváděny jako „ortopedické“.

Jak tedy vybrat správou tvrdost matrace? Základem je vycházet z tělesné konstituce jednotlivce. Obecně platí pravidlo, že pokud má člověk vyšší hmotnost, měla by tomu odpovídat i větší tvrdost matrace. Naopak, je-li někdo vysoký, doporučuje se spíše matrace měkčí, neboť váha se během spánku rozkládá do větších ploch. Vzniká tedy nižší tlak na matraci. Malým vodítkem při výběru matrace může být také tzv.tabulka tvrdosti, kde lze podle výšky a váhy klienta vypočítat správnou tvrdost (zde ovšem musíme upozornit, že výpočet je pouze orientační). Pokud to shrneme do jednoduchého pravidla, pak platí: 

vyšší hmotnost = tvrdší matrace

nižší hmotnost = měkčí matrace

vyšší výška = měkčí matrace

nižší výška = tvrdší matrace

ambience design praha blog

Podstatným kritériem při výběru bude ovšem stejně váš osobní úsudek. Pamatujte, že podstatné je, aby byla páteř během spánku v přirozené poloze (během spánku na boku ve vzpřímené poloze, během spánku na zádech v poloze písmene S).

Průměrná životnost matrace je zhruba 10 let, přesněji řečeno, většina lidí vystřídá za celý svůj život pouze 5 různých matrací. Vzhledem k tomu, že třetinu svého života strávíte v posteli, určitě se vyplatí koupit tu nejlepší, jakou vám rozpočet dovolí.


Jak často matraci otáčet?

Postranní úchyty na každé matraci jsou užitečným pomocníkem při přenášení a otáčení matrace. Větrací průduchy jsou nesouvisle rozmístěny po celé matraci, umožňují cirkulaci vzduchu, a udržují tak klima v matraci suché a vzdušné. Pokud jste si přímo nepořídili matraci s označením „No Turn“ (bez otáčení), doporučujeme matraci v průběhu prvních šesti měsíců používání otáčet každé dva až tři týdny. Poté stačí jednou měsíčně. Střídejte otáčení matrace spodní stranou nahoru a výměnu dolní části s horní částí. Ačkoliv matrace s označením „No Turn“ (bez otáčení) není nutné přetáčet, doporučujeme alespoň jejich pravidelnou rotaci po směru hodinových ručiček, aby se matrace opotřebovávala rovnoměrně.

ambience design praha blog

Základny kontinentálních postelí Silentnight – Spring boxy nabízejí řadu variant úložného prostoru. Lze si vybrat mezi základnami s pružinovým roštěm (flexibilnější opora a jemnější pocit) a roštem pevným (pevnější opora). Postelové základny s „odpruženým krajem“ jsou stále jasným favoritem poskytujícím větší oporu a pohodlí. Horní část základny je opatřena vrstvou pružin, když tedy ležíte na posteli, všechny pružiny v základně fungují společně s pružinami v matraci. Postelová základna s „platformou“, která má pevný rošt, umožňuje, aby matrace seděla pevněji, a zpravidla představuje levnější variantu. Základny jsou čalouněné a měkce polstrované.

ambience design praha blog

Na všech matracích Silentnight můžete klidně spát s vědomím, že byly zodpovědně vyrobeny ve Velké Británii. Společnost Silentnight je plnohodnotným členem programu FISP a FSC a je plně oddána myšlence podpory společenské, ekonomické a ekologické udržitelnosti v rámci celého průmyslu.


Vyzkoušejte si matraci sami

Mějte na paměti, že pohodlí je silně subjektivní záležitostí, proto vám velmi doporučujeme, abyste navštívili náš Dekado showroom, U Měšťanského pivovaru 6, Praha 7, a požadavky na svou novou postel osobně zkonzultovali s naším odborně vyškoleným personálem.

ambience design praha blog