.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Celočalouněné vysoké postele s čelem - komplexní řešení pro dobrý spánek

Chcete-li dodat své ložnici luxusní vzhled a královsky se vyspat na opravdu vysoké posteli, pořiďte si vysokou anglickou postel Box Spring.

Ačkoli se čalouněné postele a zvláště pak čalouněná čela postelí potýkají s mnohými předsudky, pomalu ale jistě si vydobývají prostor v našich ložnicích. Díky novým materiálům je údržba čalouněných postelí i čel velice snadná. Vývoj materiálů používaných při čalounění šel totiž v posledních letech výrazně ku předu. Jedním z požadavků na tyto materiály je snadná údržba, odolnost proti ušpinění nebo například nepřilnavost prachu.

Výběr z nadstandardně vysokých matrací uspokojí i ty nejnáročnější. Kvalitní patentované výplně z taštičkových pružin nebo například luxusní paměťové matrace, přeměňují ležení v posteli v ráj na zemi.

ambience design praha blog
ambience design praha blog
ambience design praha blog

Spring Box postele, známé také jako kontinentální - anglicky Divan beds -  se skládají z postelové základny , matrace a čela. Matrace a postelová základna, které fungují společně, bychom neměli kupovat zvlášť. Obě části jsou navrženy a vyrobeny tak, aby se vzájemně doplňovaly, co se týče opory.

 

Vysoké postele jsou nejenom krásné , ale také praktické

Praktická stránka těchto postelí, co se týče úložných prostor, je rozhodně nezanedbatelná. Anglické postele jsou jedinečné právě výběrem variant úložného prostoru.

Do základny postelí lze začlenit libovolný počet zásuvek v různém uspořádání a v různých velikostech, tak aby to vyhovovalo vašim prioritám. Další možnou variantou při výběru postele  je kombinace vyklápěcího úložného prostoru a zásuvek. Tyto možnosti oceníte zvláště v malých bytech nebo dětských pokojích, kde je o úložné prostory vždy nouze.

Široká škála potahových materiálů a barev umožňuje dokonale sladit čalounění s ložnicí a dodat interiéru patřičnou eleganci. Čela postelí se vyrábějí v několika tvarech, od jednoduchých rovných přes měkce zaoblená nebo různě prolamovaná až po vysoce pohodlná ručně polstrovaná s prošíváním, která jsou co do pohodlí jednoznačně nedostižná.

Nezanedbatelným argumentem pro čalounění je právě pohodlí. Jste-li zvyklí si v posteli číst, sledovat televizi, pracovat na notebooku nebo dokonce snídat, oceníte měkké opření, které vás ani po dlouhé době nebude nikde tlačit. U kovových a dřevěných postelích musíte na sebe navršit spoustu polštářů , ale i tak to nikdy nebude ono. Polstrování je jak příjemnou oporou při sezení, tak ochranou od chladu stěn, a v neposlední řadě dodají místnosti na eleganci a útulnosti. Navíc jsou čalouněné postele celé měkké a tím tedy i naprosto bezpečné.

ambience design praha blog
ambience design praha blog

Vyšší konstrukce (60 – 70 cm)   má výhodu vyššího sedu pro snadné vstávání z postele. Další výhodou je bezesporu to, že si můžete časem postel i čalouněné čelo nechat přečalounit a s minimální investicí  a tak získat „novou“ postel.

Ambience design praha blog

Základem pocitu zdraví a pohody u člověka je zdravý a dostatečný spánek, který maximalizuje výkon během práce i mimo ni a požitek z plnohodnotného a aktivního života. Dopřejete-li si komfort v podobě kvalitní matrace, není důvod, proč si nedopřát také komfort v podobě měkkého čalounění postele a čela postele.