.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Home Staging – Jak to opravdu funguje? (3. část)

Home Staging – Jak to opravdu funguje? (3. část)

Část třetí: Zvolte tu nejlepší realitní kancelář

 

Zvažujete prodej domu nebo bytu? Pak rozhodně nepodceňujte Home Staging. Nemyslete si, že je určený pouze luxusním nemovitostem. Nepovažujte jej za zbytečný a nákladný.

Existuje mnoho způsobů realizace úprav a změn šitých na míru každé nemovitosti. Závisí na okolnostech, které budou fungovat právě u vás. Home Staging je víc než jen úklid a zbavení nemovitosti zbytečností. Ale také si uvědomte, že Home Staging je jen špičkou ledovce celého procesu prodeje domu nebo bytu.

Za velice důležité považuji výběr dobrého makléře, nastavení správné ceny a efektivní marketing nemovitosti. Chcete-li svůj dům nebo byt prodat rychle a za dobrou cenu, musíte udělat vše potřebné. Home Staging má při prodeji nemovitostí svou nezanedbatelnou úlohu, ale není jediným klíčem k úspěchu. Staging je skvělým způsobem pro zdůraznění kvalit domu. Můžete mít dokonalý Staging, ale selže-li váš makléř v efektivním marketingu nebo při stanovení trhem akceptovatelné ceny, samotný Staging nepomůže tento zásadní problém vyřešit.

home staging blog praha

Zvolte tu nejlepší realitní kancelář 

 

Abyste svůj dům úspěšně prodali, soustředit se nejprve na důležité kroky. Tím prvním je tedy volba správné realitní kanceláře. Chtějte někoho s prokazatelným úspěchem, někoho, kdo vám dává konkrétní rady k prodeji vaší nemovitosti na současném realitním trhu. To vám zabrání udělat cokoli, co by bylo v rozporu s prodejem domu - nejčastěji je to právě stanovení příliš vysoké ceny! Dobrá realitka vám bude schopna demonstrovat, že umí prodávat. Bude mít záznamy o nedávných prodejích a klientech, kteří jsou s jejich prací spokojeni. Nemusí při tom mít nutně 20 let zkušeností na trhu. Je pouze třeba, aby prokazatelně uměla obchodovat s nemovitostmi, tedy aby měla vysoký prodejní podíl ve vztahu k počtu nemovitostí, které si bere na starost. Měla by také být ochotna poskytnout vám záznamy o domech prodaných za původně nabízenou cenu nebo cenu této cifře blízkou.

Home staging praha blog

Koncept správného stanovení ceny hraje podstatnou roli. Je-li nemovitost oceněna příliš vysoko, odradí hned v počátku potenciální kupce. Tím dojde k tomu, že vaše nemovitost může na trhu uvíznout na několik měsíců, ne-li let. Dobrý makléř ví, jak stanovit cenu, aby se dům prodal. Proto je důležité mít možnost se dozvědět, na jakých podkladech makléř cenu stanovil. Existuje mnoho skvělých makléřů, ale také mnoho takových, kteří se sice dokážou skvěle vychválit, ale v závěru se ukáže, že jejich schopnosti už tak zářné nejsou. Existují makléři schopní slíbit vám přemrštěnou cenu jen proto, aby vás získali na svůj seznam. Tak od takových raději dál.

Vy potřebujete někoho loajálního a upřímného - makléře, kterému jde především o vaše zájmy. Takový makléř se skvělými marketingovými schopnostmi má cenu zlata.