.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Nejvíc sexy hotel v Anglii a druhý na světě

ambience design praha blog

„Máte chuť si sednout na designovou historizující čalouněnou pohovku? Nebo vás láká křeslo s područkami ve tvaru labutí? V lobby londýnského hotelu Sanderson zkombinoval francouzský designér Philippe Starck zdánlivě nezkombinovatelné…“ V tomto pozoruhodném hotelu se na každém kroku nápaditě prolíná extravagance s jednoduchostí.

Ambience Design praha blog

Philippe Starck přeměnil interiéry této památkově chráněné budovy z 50. let 20. století na surrealistický snový svět ve stylu Cocteaua s urbanisticky přepychově upravenou vnitřní zahradou, gurmánskou restaurací světové třídy a rozsáhlými prostory. Stylový dekor zahrnuje tak zjevné anomálie, jako je stříbrná hedvábná opona z 18. století ve vchodu do lobby, kde supermoderní videoobrazovka ukazuje díla umělců po celém světě. Jízda hotelovým výtahem s prostorovými vjemy a osvětleným panelem s vyobrazením mléčné dráhy je zážitkem sama o sobě. Ve výtahu se zobrazují tmavé holografické obrázky dalekého vesmíru. Neodoláte ani tomu vyzkoušet si s pocitem erotična posezení na sofa ve tvaru obrovských rudých rtů dle Dalího.

ambience design praha blog

Úžasné a jedinečné hotelové pokoje tvoří moderní otevřené prostory s nečekanými příčkami mezi koupelnou a šatnou. Jsou to prosklené stěny zahalené do vrstev hedvábí, u kterých si můžou hosté sami dle vlastních představ regulovat stupeň průsvitu.

Ambience design praha blog

Připravte se, že ke konci pobytu budete svého společníka dokonale znát.

ambience design praha blog

Ačkoliv jsou dispozice pokoje hypermoderní, nábytek a vybavení nabízejí některé historické prvky, jako jsou postele s pelestmi a olejové malby na stropech či koberečky s úryvky Voltairových děl.

ambience design praha blog

Atrium hotelu Sanderson tvoří bujná zenová zahrada s jezírkem, vodopádem a svěží zelení, zakrytá průhledným baldachýnem a temperovaná topnými tělesy.

ambience design praha blog

Odpolední čaj podávaný ve stylu „Mad Hatter“ z Alenky v říši divů, jakkoliv ujetý a hravý, je známý v celém Londýně.

ambience design praha blog

Long Bar: téměř dvacet pět metrů dlouhý bar vyrobený ze zářícího onyxu je velmi vyhledávaný i pro neformální setkání. Podávají se zde tapas z celého světa, ale i kaviár, ústřice, originální sushi i různé asijské kulinářské výtvory z mořských plodů.

ambience design praha blog

Purple Bar: Hostům nabízí intimní a stylové prostředí. Vnitřní výzdobu doplňují hedvábné závěsy a křesla ve stylu královny Anny.

ambience design praha blog

Restaurace Suka: Přízemní restaurace je dílem pařížského architekta a designéra Indii Mahdaviho.

ambience design praha blog

Hotel má i vlastní kulečníkovou místnost. Jak můžete čekat, už samotný kulečníkový stůl je jedinečný. Jde o starožitný kousek vykládaný plátky stříbra.

ambience design praha blog

Dvoupatrové lázeňské centrum Aqua Bathhouse s holistickým přístupem o rozloze 929 m2

ambience design praha blog

Budova byla v 60. letech 20. století využívána jako kancelářské prostory. Sídlila zde firma Sanderson zabývající se návrhy a vybavováním interiérů. Odtud převzal hotel své jméno.  Budova je označena jako památkově chráněná, takže se na ni vztahují omezení týkající se renovací. Mezi ně patří i to, že nelze sejmout původní označení „Sanderson's'“.

ambience design praha blog

Přestavba kancelářských prostor na hotel byla projektem Iana Schragera, muže, jemuž se připisuje vytvoření konceptu boutique hotelů a jejich představení světu. Tímto projektem ještě posunul hranice svých předchozích děl a o to víc uchvacuje hosty originalitou a inovacemi. Hotel se pro veřejnost otevřel poprvé 25. dubna 2000.

Všechny  Schragerovy projekty jsou místy, které stojí za to vidět a hotel Sanderson není výjimkou. Ocenění World Travel Awards: Europes Leading Design Hotel 2011 (nejlepší evropský designový hotel roku 2011) V říjnu 2006 zvolil portál tripadvisor tento hotel nejvíc sexy hotelem ve Spojeném království a druhým nejvíc sexy hotelem na světě.