.transparent-header.collection-type-page .banner-thumbnail-wrapper{ padding: 55px 0px;}

Skandinávský styl nebo promyšlený marketingový tah?

Mají interiéry Švédů, Dánů, Norů či Finů jednotný styl? Lze vůbec rozlišit interiér norský například od švédského? Nebo dánský od finského? Tyto otázky jsem si položila a posléze na ně hledala odpovědi poté, co nás klientka požádala o spolupráci při návrhu a realizaci bytu ve „skandinávském stylu“. 

Je modrá barva studená? Ne bezpodmínečně

Co se použití barev v interiérovém designu týče, je jejich rozdělení na „teplé“ a „studené“ poněkud zjednodušené a ne zcela adekvátní. Výběr barev je totiž především otázkou atmosféry, kterou chcete v interiéru vytvořit. Útulné a intimní atmosféry lze docílit použitím vhodného odstínu modré nebo zelené, a to i přesto, že tyto barvy spadají do kategorie barev studených. 

Umělecké dílo namísto plakátů a komerční reprodukce - výjimečný originál Vás nemusí stát jmění

Doby, kdy vlastnictví originálního obrazu bylo vcelku běžnou záležitostí, kdy domácnosti zdobily olejomalby, kresby a grafiky a kdy bylo tradicí dávat originální obrazy jako dárek svým blízkým, jsou bohužel dávno pryč.  Originální umění vystřídaly plakáty a komerční reprodukce z nábytkářských řetězců. Schválně, na kolika návštěvách jste jasně rozpoznali, že jeden nebo více z obrazů je 100% IKEA? 

Časté chyby při zařizování interiéru – jak se jim vyhnout: Koncept - Nábytek/Osvětlení

Konceptu interiéru, naší základní stavební desky v  podobě jednotné idey, zahrnující dispoziční řešení a jednotlivé vybavení (nábytek, osvětlení, barvy, materiály, struktury a bytové doplňky) opět doporučuji nejprve navrhnout formou koláže vybavení interiéru.